Product code: ZAC10009SE
| Brand | Lenovo |
| Part Number | ZAC10009SE |
| Model name | mart |
| EAN/UPC code | 0196802442206, 196802442206 |
|
|
|
| Design | |
| Device type | Mobile tablet |
| Product colour | Grey |
| Form factor | Slate |
| Colour name | Storm Grey |
| Display | |
| Display diagonal | 10.3 inch |
| Display resolution | 1872 x 1404 pixels |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Processor | |
| Processor cores | 4 |
| Processor family | Rockchip |
| Processor model | RK3566 |
| Processor frequency | 1.8 GHz |
| Processor manufacturer | Rockchip |
| Memory | |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Storage | |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Card reader integrated | No |
| Storage media | eMMC |
| Audio | |
| Number of microphones | 2 |
| Network | |
| Bluetooth | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Mobile network connection | No |
| Mobile network generation | Not supported |
| WWAN | Not installed |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| Performance | |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Position location | No |
| Assisted GPS (A-GPS) | No |
| GPS (satellite) | No |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Battery | |
| Battery capacity | 3550 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery included | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 195 mm |
| Depth | 226 mm |
| Height | 5.5 mm |
| Weight | 408 g |
| Power | |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output current | 2 A |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
Disclaimer: Although we try to make the information as accurate as posible we do not guarantee it is 100% correct.